گریتینگ آلومینیومی

گریتینگ آلومینیوم
گریتینگ آلومینیوم

گریتینگ آلومینیومی

تركیب منحصر به فرد و خواص عالی آلومینیم باعث شده است این فلز یكی از مهمترین مواد مهندسی و ساخت مصالح به شمار آید. جرم سبك ، استحكام به وزن بالا و مقاومت بالا در مقابل خوردگی و زنگ زدگی ،آلومینیم را تبدیل به یك فلز عالی برای ساخت گریتینگ نموده است.

آلومینیم قابل بازیافت است و بر خلاف مواد مصنوعی و فایبرگلاس ها با محیط زیست سازگار است. آلومینیم با دوام است و سالها بدون پوسیدگی كار می كند.

گریتینگ های آلومینیومی اغلب در محیط هایی استفاده می شود که رطوبت و زنگ زدگی یک موضوع بالقوه است. چه از نظر كیفیت و چه از نظر ارزش آلومینیم كاربردی ترین فلز بعد از آهن به شمار می آید و تقریبا در تمامی بخش های صنعت دارای اهمیت می باشد.

همه این ویژگی ها گریتینگ آلومینیومی را به یك گزینه مناسب جهت كاربرد در شرایط خاص تبدیل نموده است.

موارد استفاده گریتینگ آلومینیومی در تصفیه خانه های فاضلاب ، سكوهای حفاری ، كشتی سازی ، صنایع دریایی و اسكله ها می باشد. از گریتینگ های الومینویمی امروزه بیشتر به عنوان نما یا سقف کاذب نیز استفاده می کنند.

 

آلومینیوم در مقابل رطوبت و خوردگی دارای مقاومت بسیار بالایی بوده و همچنین وزن پایین آن نسبت به ابعاد آن در مقایسه با سایر مواد اولیه مانند فولاد و استیل و همچنین مقاومت بالای آن نسبت به وزن پایین آن باعث شده است که امروزه در صنعت ساخت و تولید گریتینگ مورد استفاده قرار بگیرد.

گریتینگ آلومینیوم با توجه به داشتن خصوصیات بهداشتی که جذب حداقل باکتری و میکروب بهترین نوع گریتینگ برای استفاده در تصفیه خانه ها و کانال های فاضلاب و به طور کلی در مکان هایی که احتیاج به رعایت بهداشت است می باشد.

البته قیمت تمام شده گریتینگ آلومینیوم نسبت به سایر گریتینگ ها بسیار بالاتر بوده و استفاده از آن برای تمامی مکان ها مقرون به صرفه نمی باشد.

گریتینگ آلومینیوم یکی دیگر از انواع گریتینگ فولادی است. در مقایسه با فولاد ضدزنگ، وزن آن سبک تر است، بنابراین حمل و نقل آسان تر می شود. فولاد آلومینیومی در مقایسه با فولاد کربن، دارای مقاومت خوردگی بهتر است که می تواند کاربردهای بیشتری داشته باشد.

ویژگی های گریتنیگ های آلومینیومی:

وزن کم :وزن کل فولاد آلومینیومی حدود یک سوم از دیگر مش های فولادی است.

سهولت در نصب کردن وباز کردن گریتینگ های آلومینیومی

مقاومت در برابر خوردگی گریتینگ های آلومینیومی

دوام وطول عمر بالا

کاربرد فراوان گریتینگ آلومینیومی در ساختمانها،در مهندسی شهری،در کارخانجات،پالایشگاهها وپتروشیمی ها،تصفیه خانه ها وفاضلاب ها ،صنایع شیمایی و صنایع غذایی و . . .