درپوش_گریتینگ
درپوش_گریتینگ

درپوش گریتینگ

یکی از بارزترین مصارف شبکه های فولادی (گریتینگ ها) درپوشها هستند که حسب نوع و محل مصرف آنهادارای شکل ظاهری و ابعاد هندسی متفاوتی میباشند.

از دیگر کاربردهای گریتینگ های ساخت صنایع دژآهن پارسه، پوشش سطح کانالهای فاضلاب و هدایت آب های سطحی می باشد. این نوع گریتینگ به نحوی ساخته می شود تا علاوه بر پوشش کانال و هدایت آب، مانع ورود زباله های شهری و صنعتی به داخل محفظه ی کانال شود.

همچنین معمولا بسته به نیاز یا طراحی، در فواصل معین، گریتینگ دریچه به صورت لولایی یا جداشدنی، استفاده می شود تا جهت بازدید، تعمیر، برطرف کردن آب گرفتی و یا اصلاحات دیگر، این امر به سهولت انجام پذیرد

یکی از بارزترین مصارف شبکه های فولادی (گریتینگها) درپوشها هستند که حسب نوع و محل مصرف آنهادارای شکل ظاهری و ابعاد هندسی متفاوتی می باشند 

در ایران شهرداری ها بیشترین مصرف را برای پوشش کانال ها (جوب ها) و همچنِن منهو ل های فاضلاب دارند که بیشتر اشکال دایره ای یا مربع مستطیل دارند که درهمین بخش تصویرچند نمونه از درپوش های جدید وجود دارد که به نسبت سازه های سنتی دارای مزایای متفاوتی می باشند که برخی از آنها به شرح زیر میباشند.

از دیگر کاربردهای گریتینگ های ساخت صنایع دژآهن پارسه، پوشش سطح کانالهای فاضلاب و هدایت آب های سطحی می باشد. این نوع گریتینگ به نحوی ساخته می شود تا علاوه بر پوشش کانال و هدایت آب، مانع ورود زباله های شهری و صنعتی به داخل محفظه ی کانال شود.

همچنین معمولا بسته به نیاز یا طراحی، در فواصل معین، گریتینگ دریچه به صورت لولایی یا جداشدنی، استفاده می شود تا جهت بازدید، تعمیر، برطرف کردن آب گرفتی و یا اصلاحات دیگر، این امر به سهولت انجام پذیرد.

آنچه که درباره گریتینگ دریچه، گریتینگ های درپوش باید بدانید:

کاربرد وسیع و روز افزون گریتینگهای درپوش به این دلیل می باشد که : نصب گریتینگ های درپوش، سریع و آسان بوده، هزینه های تعمیر و نگهداری پایینی دارند و عمدتاً با پوشش گالوانیزه گرم عرضه و تولید می شوند.

هرچند در برخی موارد حساس مانند وجود مواد اسیدی، رطوبت بیش از استاندارد، ایجاد سطح عایق و… از گریتینگ استنلس استیل و یا گریتینگ فایبرگلاس (تولید با استفاده از مواد کامپوزیتی) استفاده می شود.

برخی کاربردهای گریتینگ کانال و دریچه جهت هدایت آبهای سطحی و فاضلاب، جهت کف پوش محوطه پارکینگ و رمپ، کانال های شهری و روستایی، پوشش جوی های آب، کانال های فاضلاب و آب رو در تونل ها، آشپزخانه های صنعتی و خانگی، رستوران ها، روف گاردن، کف شور، استخر و جکوزی، سرویس های بهداشتی، پشت بام های منازل، ادارات، و کارخانه ها، محوطه ی تراس و بالکن، کارخانه های صنعتی (صنایع غذایی، صنایع شیمیایی، صنایع دارویی) و شرکت های تأسیساتی، موتورخانه ها، تعیمرگاه، فرودگاه و… می باشند.

اما مهمترین کاربرد این نوع گریتینگ  در شهر، استفاده برای پوشش کانال ها و جوی های آب در کناره های خیابان ها و کوچه ها توسط شهرداری ها می باشد.

همچنین می توان علاوه بر گریتینگ دریچه و کانال، جهت ایجاد پل ها در ابتدای کوچه ها و معابر از گریتینگ استفاده کرد. و نیز امروزه استفاده از گریتینگ برای ساخت دریچه های منهول فاضلاب های شهری به صرفه تر بوده و ظاهر شهر از آراستگی بهره مند می شود. صنایع دژآهن پارسه تولید کننده انواع گریتینگ های دریچه، گریتینگهای درپوش، گریتینگ های منهول و . . .  با قیمت مناسب و کیفیت بالا می باشد. جهت کسب قیمت روز انواع گریتینگ دریچه و گریتینگ درپوش با صنایع دژآهن پارسه تماس حاصل فرمایید.

کلیه گریتینگهای درپوش،گریتینگهای دریچه، به جهت مقاومت در برابر رطوبت بالا وهم چنین آب،گالوانیزه گرم میشوند.

گالوانیزه گرم گریتینگ ها مطابق با استاندارد astm/a123 انجام میشود و به طور میانگین 75 میکرون پوشش روی برروی قطعه ایجاد میگردد که خود بهترین پوشش در برابر خوردگی،زنگ زدگی وفرسایش این نوع از گریتینگ ها میشود.

مزایای درپوش گریتینگ :

– نصب آسان و سریع

– بهترین مانع برای جلوگیری از ورود زباله های ناخواسته به شبکه فاضلاب

– بهترین مانع برای جلوگیری از ورود و خروج حیواناتی چون موش و گربه

– متفاوت ترین پوشش برای عبور عابر پیاده یا سواره که دارای بهترین اصطکاک نیزمی باشد و براثر عبور از روی آنها در فصل یخبندان هیچ جای نگرانی از جهت لغزیدن و سر خردن وجود وجود ندارد.