کاربرد گریتینگ
کاربرد گریتینگ

کاربرد گریتینگ

در ادامه موارد کاربرد گریتینگ و موارد مصرف گریتینگ را در سایت دژآهن پارسه را خواهید دید. از گالری تصاویر گریتینگ دیدن به عمل آورید.

کاربرد گریتینگ : امروزه سطوح مشبک فلزی یا شبکه های فولادی که به اصطلاح و معنای لاتین، گریتینگ نامیده می شوند، کاربرد وسیعی پیدا کرده است. رشد روز افزون استفاده از گریتینگ ، امروزه در صنایع مختلفی رواج پیدا کرده است.

کف پوش سازه های فلزی، دور مخازن پتروشیمی و پالایشگاه ها، راه پله های ساختمانی و صنعتی، کانال های آب و فاضلاب، دریچه های بازشو و لولایی، آشغالگیر، حفاظ درب و پنجره، زیرپایی، کف پله، پل ها و معابر شهری، زیباسازی و آب نمای میدان ها و پارک های تفریحی و…

ساختار گریتینگ (صفحات مشبک فلزی) بدلیل شکل خاص و گریل مانند خود، قابلیت تحمل بار و نیروی بالا و وزن کمتر نسبت به سازه های هم رده ی خود را دارا می باشد. همچنین عبور نور و عدم تجمع زباله های صنعتی در کف کارخانه ها از دیگر محاسن گریتینگ می باشد.

10 کاربرد مهم و امتیاز استفاده از گریتینگ ها:

نصب آسان|تعمیرآت آسان|مقاومت واستجکام بالا نسبت به وزن کم|ضد سایش وضد لغزندگی|عبور نور وهوا|کاربرد فراوان و مصرف بالا در صنایع مختلف|قیمت مناسب گریتینگ|مقاوم در برابر عوامل خورنده وطول عمر بالا|

گریتینگ برای ساخت پله و کف پله

گریتینگ برای پوشش کف کارخانه ها و معابر عمومی

گریتینگ برای پاگرد صنعتی

گریتینگ برای زیرپایی فولادی

گریتینگ برای دریچه های بازشو و دریچه لولایی

گریتینگ برای دور مخازن پتروشیمی و پالایشگاه

گریتینگ برای پوشش کانال و جدول بندی خیابان

گریتینگ دریچه فاضلاب

گریتینگ برای پله فرار و پل هوایی

گریتینگ برای کف سازه های فلزی

گریتینگ برای سکوهای نفتی و گازی ، دریایی و خشکی

گریتینگ برای صنایع پتروشیمی و پالایشگاهی

گریتینگ برای نیروگاه های برق

گریتینگ برای صنایع سیمان

گریتینگ برای صنایع دریایی و بنادرها

گریتینگ برای صنایع آب و فاضلاب در بخش تصفیه خانه ها و استخرهاتصاویری از کاربردهای مختلف گریتینگ:

کاربرد گریتینگ در صنعت:

گریتینگ در صنعت،به خصوص با توجه به وجود پالایشگاهها و پتروشیمی ها در ایران، وبا توجه به ساخت تجهیزات سبک وسنگین در پالایشگاهها وپتروشیمی ها، باعث گردیده که گریتینگ وانواع گریتینگ سهم بسزایی را به خود اختصاص دهد. 

با توجه به ویژگیهای کلیدی گریتینگ من جمله تحمل بار بالا نسبت به وزنش، مقاومت بالا در برابر عوامل خورنده، قابلیت عبور و تهویه هوا وسیالات، جابجایی وتعمیر آسان، ساخت در انواع واشکال متفاوت از مهمترین امتیازات گریتینگ به شمار می رود.

 کاربرد گریتینگ در شهرسازی:

با توجه به ویژگیهای بارز و کلیدی گریتینگ، میتوان از گریتینگ در شهر و ساختمان سازی نیز استفاده نمود.

ساخت راه پله های ساختمانهای صنعتی ومسکونی، پله های فرار، دریچه های فاضلاب، کاربرد گریتینگ در پل ها ومعابر، جداول، گریتینگ های دور درختی، دریچه کانالهای فاضلاب، وبسیاری از کاربردهای دیگر اشاره کرد.

داشتن استحکام بالا، وزن کم وتحمل بار بالای گریتینگ، عدم استهلاک سطح گریتینگ در اثر عبور،عدم لغزندگی سطح گریتینگ در تماس با مواد لغزنده مثل روغن و نفت و . . .، استحکام بالای گریتینگ در برابر عبور وسایل نقلیه سبک و سنگین باعث گردیده که انتخاب گریتینگ و کاربرد گریتینگ در شهر وساختمان سازی امری بدیهی و لازم به شمار آید.

صنایع دژآهن پارسه