وزن گریتینگ
وزن گریتینگ

نحوه محاسبه وزن گریتینگ :

*آیا نمی دانید که وزن گریتینگ ها چگونه محاسبه میشود؟ *آیا نمی توانید بار گسترده و بار متمرکز گریتینگ را محاسبه کنید؟   وزن گریتینگ های فلزی به چند عامل بستگی دارد: ضخامت و ارتفاع تسمه باربر – ضخامت وارتفاع تسمه رابط (قطر میلگرد رابط) – فاصله باربرها از یکدیگر – فاصله رابط ها از یکدیگر می توان نتیجه گرفت با ازدیاد موارد 1 و 2 وزن گریتینگ بیشتر می شود همچنین با کم شدن موارد 3 و 4 وزن گریتینگ بیشتر می شود. لذا با توجه به میزان نیروی وارده جهت تحمل، این 4 مورد تغییر می کنند و درنتیجه در وزن گریتینگ تاثیر گذار است.

انواع گریتینگ فلزی:

گریتینگ های تسمه در تسمه گریتینگ های تسمه در نیم تسمه گریتینگ های تسمه در میلگرد گریتینگ های تسمه در چهار پهلوی تابیده شده درادامه توضیحات شما را به 3 مورد از مهمترین موارد ومشخصات فنی گریتینگ ها آشنا خواهیم کرد:  

3 مورد از اصلی ترین ومهمترین مشخصات گریتینگ و اجزای تشکیل‌دهنده صفحات مشبک به شرح ذیل می باشد :

۱. باربر

۲. رابط

۳. فریم

۱. باربر :

مهم‌ترین بخش صفحات مشبک باربر هست چرا که تحمل‌کننده بار وارده به سطح گریتینگی بر روی باربر هست که از تسمه‌های ماشین‌کاری شده  استفاده می‌گردد و بنا به درخواست مشتری و تحمل بار  وارده انتخاب می‌گردد و تأثیر زیادی در وزن گریتینگی دارد و با توجه به فاصله باربرها وزن زیاد و کم می‌شود.

۲. رابط :

بخش دیگر قطعه گریتینگی رابط نام دارد که جهت نگه داشتن باربرها در یک موقعیت مناسب قرار می‌گیرد که معمولاً از تسمه، نیم تسمه، چهار پهلو و می‌گردد استفاده می‌گردد فاصله رابط‌ها تأثیری بر مقاومت نداشته ولی وزن گریتینگ را افزایش یا کاهش می‌دهد.

  ۳. فریم :

فریم همان قاب گریتینگی است که دورتا دور قطعه گریتینگی قرار می‌گیرد که در اغلب مواقع ضخامت آن بیشتر از رابط و باربر هست.

۴. مش بندی

فاصله بین رابط و باربرهای گریتینگ را مش بندی می گویند که هم در مقاومت گریتینگ و تحمل بار وارده تأثیرگذار است هم در کم یا زیاد شدن وزن گریتینگ.

مشخصات انواع گریتینگ: مشخصات گریتینگ شامل همه ویژگی های مربوط به محصول می شود که ابعاد گریتینگ و وزن گریتینگ را در انواع گریتینگ شامل می شود. سازنده گریتینگ انواع مناسب از این محصول صنعتی را با رعایت استانداردهای مناسب در این زمینه عرضه می نماید. قیمت گریتینگ فایبر گلاس تحت عوامل مختلفی تعیین می شود و ورق گریتینگ در انواع مختلف به شکل های متنوعی کاربرد دارد.  

چرا برای گریتینگ ها تلورانس ابعادی منفی در نظر گرفته میشود؟

گریتینگ استیل

2 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *