مشخصات گریتینگ هاي مولد کامپوزیتی  FRP/GRP

عدم لغزش: ماسه پاشی سطح گریتینگ ها سبب عدم لغزش براي افراد در محیط هاي روغنی و مرطوب می گردد.ماسه پاشی بر روي سطح هر پنل پیش از عمل پخت انجام می شود.

ترکیب و عمق ماسه سبب ایجاد عدم لغزش و پایداري می گردد.

مقاومت به خوردگی : مقاومت به خوردگی بالا در محیط هاي اسیدي و قلیایی با استفاده از گرید مناسب رزین حاصل می شود.

خوردگی مشکل بزرگی براي گریتینگ هاي فلزي ، پله ها و قطعات دیگر در بسیاري از صنایع مختلف اعم از صنایع شیمیایی، غذایی و کارخانه هاي قوطی سازي، آب و تجهیزات پساب فاضلاب ها می باشد.

گریتینگ های مولد کامپوزیتی ایمن، با دوام و مقرون به صرفه در مقابل فلزات در برخورد با مواد خورنده شیمیایی هستند .

گریتینگ کامپوزیت
گریتینگ کامپوزیت

مقاوم در برابر شعله: گریتینگ های کامپوزیتی با رزین هاي مختلف داراي کلاس 1 و نرخ انتشار شعله 25 و یا کم تر را مطابق استاندارد ASTM E-84دارند.

غیرمغناطیس بودن: خصوصیات غیرمغناطیسی بودن گریتینگ های کامپوزیتی امکان بکارگیري آن ها را در مصارف حساس در مواردي که به علت خصوصیت مغناطیسی ذاتی امکان استفاده از نوع فلزي آن وجود ندارد را ممکن می نماید.

وزن پایین: وزن گریتینگ های کامپوزیتی در حدود یک چهارم نوع فلزی آن است. وزن پایین گریتینگ های کامپوزیتی هزینه هاي ساخت و نصب را کاهش می دهد.

 مشخصات گریتینگ هاي مولد کامپوزیتی  FRP/GRP

مقرون به صرفه بودن: استفاده از گریتینگ های کامپوزیتی در مقایسه با نوع استیل آن ها از لحاظ هزینه ها و با در نظرگرفتن طول عمر و ویژگی ضد لغزش بودن بسیار مقرون به صرفه تر هستند.

بنابراین استفاده از آن ها به جاي نوع فلزي آن ها کاملا منطقی به نظر می رسد.

عایق بودن: ویژگی عایق بودن گریتینگ های کامپوزیتی آن ها را مناسب جهت مسیرهای افراد و کف پوش ها به ویژه درمکان هایی که جریان الکتریسته وجود دارد ، می نماید.

هزینه نصب پایین: وزن گریتینگ های کامپوزیتی به طور قابل توجهی بسیار پایین تر از گریتینگ های فلزی است و حمل آسان تر ، هزینه هاي نصب پایین تر و نصب ساده تر را نیز دارا می باشد.

هم چنین در مقایسه با ابزارهاي جوشکاری و برشکاری و تجهیزات مورد نیاز جهت نصب نوع فلزی آن ، از ابزارهای دستی بسیار ساده براي نوع کامپوزیتی به کار گرفته می شود.

قابلیت کاربرد بالا: گریتینگ های کامپوزیتی توان بسیار بالاتری در مقابله با شرایط خورندگی نسبت به نوع مشابه گالوانیزه آن دارند.

برای سال های طولانی کامپوزیت ها در صنایعی نظیر شیمیایی، آبکاری و دریایی مورد استفاده قرار می گیرند.

 

2 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *