گریتینگ چیست؟

گریتینگ به صفحات مشبک فلزی می گویند که معمولاً از جنس فلز ، فولاد و یا فایبر گلاس (کامپوزیت) می‌باشد.

به زبان ساده می‌توان گفت که، گریتینگ یک فلز مشبک است که به صورت شبکه‌هایی با فواصل یکسان در کنار هم قرار گرفته‌اند و در پروژه‌های مختلف بسته به کاری که انتظار می‌رود به انواع مختلفی تقسیم می‌شوند.

گریتینگ فایبرگلاس
گریتینگ فایبرگلاس

 

گریتینگ آلومینیوم
گریتینگ آلومینیوم

از لحاظ جنس ساختاری می‌توان به گریتینگ فلزی و غیر فلزی اشاره کرد که فلزی معمولا با فولاد ساختمانی st37 ساخته می‌شود. غیر فلزی هم می‌توان به فایبر گلاس، کامپوزیت و… اشاره کرد.

از لحاظ ساختاری گریتینگ نیز به چند دسته تقسیم می‌شوند:

تسمه در تسمه
تسمه در نیم تسمه
تسمه در میلگرد (چهارپهلوی تابیده)
گالوانیزه گرم گریتینگ
معمولا برای پوشش گریتینگ از روش گالوانیزه گرم (غوطه‌وری در وان مذاب روی) استفاده می‌شود تا علاوه بر افزایش عمر گریتینگ و زیبایی، آن را نسبت به خوردگی مقاوم سازند. متوسط ضخامت پوشش گالوانیزه گرم گریتینگ 75 میکرون در نظر گرفته می‌شود.

گالوانیزه گرم شبکه های گریتینگ بر اساس استاندارد بین‌المللی ASTM A123 صورت می‌پذیرد.

لیست قیمت گریتینگ

از عواملی که بر روی قیمت قطعات گریتینگی (Grating) تأثیر مستقیم می‌گذارند، جنس آن، تعداد تسمه‌های باربر، وزن و غیره و همچنین با کمک نرم افزاری که در وب سایت صنایع دژاهن پارسه موجود است.

می‌توانید وزن ومیزان بارگذاری گریتینگ ها را محاسبه کنید. فاکتورهای مهمی مانند ابعاد گریتینگ،میزان پرت گریتینگ،نوع گریتینگ،وزن گریتینگ،متریال گریتینگ در قیمت گذاری گریتینگ نقش دارند.

لذا چنین می توان نتیجه گرفت که قیمت گریتینگ ساده با گریتینگ برشی و یا گریتینگهای قوسی (دایره ای شکل) متفاوت است.

گریتینگ در انواع متفاوت ساده وخورشیدی (قوسی ودایره ای شکل) شامل،گریتینگ تسمه در میلگرد، گریتینگ تسمه در تسمه، گریتینگ تسمه در نیم تسمه، گریتینگ تسمه در چهار پهلوی تابیده، با مش بندی های مختلف (منظور از مش بندی همان چشمه گریتینگ می باشد فاصله بین تسمه های باربر ورابط ها) ساخته و تولید می شوند.

مشتریان محترم جهت کسب اطلاعات فنی وهم چنین ثبت سفارش با ما تماس حاصل فرمایید.

لازم به یادآوری است که قیمت گریتینگ متاثر از دیتیل ساخت گریتینگ(منظور نوع گریتینگ)، ابعاد و اندازه های تسمه باربر و نوع گریتینگ می باشد که در قیمت گریتینگ تاثیر گذار می باشد.

به عنوان مثال قیمت گریتینگ تسمه در تسمه بیشتر از گریتینگ تسمه در میلگرد می باشد چرا که هم زمان تولید بیشتری دارد و هم در مرحله گالوانیزه روی بری بیشتری دارد ومعمولاً شرکتهای گالوانیزه کار هم قیمت گریتینگ تسمه در تسمه را جهت گالوانیزه گرم بیشتر اعلام می نمایند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *